Saunová kamna Salus

Saunová kamna Salus

Nerezová elektrická saunová kamna Salus S4

 

 

Saunová kamna jsou jedním z důležitého vybavení sauny. Jako saunová kamna v dnešní době převažují kamna elektrická a to z důvodů čistoty provozu v sauně, bezpečnosti, přesnosti vytopení sauny a možnosti programování.

V ČR je v současné době jedničkou na trhu firma Salus Sládek, která se mimo jiné dlouhodobě zabývá výrobou elektrických saunových kamen Salus.

Elektrická saunová kamna Salus získala také řadu ocenění.

Firma Salus nabízí jak saunová kamna pro soukromé menší sauny, tak i saunová kamna pro veřejné sauny vč. dodávky regulací a teplotních snímačů.

 

 

 

 

Kamna do menší sauny

Saunová kamna pro malé sauny S3

Saunová kamna Salus dle typu

 

 

 

Saunová kamna Salus - výkon S3 - 2,8kW/230V, S4 - 4,5kW/400V, S6 - 6kW/400V,  S7 - 7,5kW/400V a S9 - 9kW/400V - většinou používané do soukromých saun (od saunových kamen  S4 jsou kamna vybaveny saunovými kameny uloženy v horní části kamen). Kamna jsou nerezová s elektrickými spirálami. Tyto saunová kamna se dají zavěsit přímo na dřevěnou stěnu sauny, mají tedy výhodu, že ušetří prostor.

 

 

 

 

 

 

Saunová kamna Salus Vulcan pro soukromé a veřejné sauny

Saunová kamna Salus Vulcan pro soukromé a veřejné sauny

 

 

Saunová kamna Salus Vulcan ( SV) - výkon od 4,5kW/400V do 30kW/400V - vhodné pro veřejné sauny - kamna mají nožky a staví se většinou na keramickou dlažbu, nebo nehořlavé podložky. Vzhledem k svému výkonu je nutné dodržet odstup od hořlavých materiálů podle výkonu kamen. Tyto saunová kamna se vyrábějí v různých variantách např. s parním vyvíječem. V tělesu kamen je větší množství saunových kamenů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektrická saunová kamna Salus Vulcan Komfort pro soukromé a veřejné sauny

Saunová kamna Salus Vulcan Komfort pro soukromé a veřejné sauny

 

 

 

Saunová kamna Salus Vulcan Komfort (SVK) - výkon od 4,5/400V do 9kW/400V. - Kamna jsou obdobou kamen SV s tím rozdílem, že je vestavěn parní vyvíječ a je možné tedy nastavit typ saunování např. suchá sauna / vlhká / mokrá / parní. Kamna Salus Vulcan je možné objednat ve mnoha funkčních a dizajnových variantách.

 

 

 

 

 

 

 

Elektrická kamna do Sauny

Saunová kamna Salus Vulcan Tropic s praním generátorem

 

 

 

Saunová kamna Salus Vulcan Tropic (SVT) - výkon od 4,5kW/400V do 15kW/400V - Kamna jsou obdobou kamen SV a SVK s rozšířenou možností designu a parního generátoru.

 

 

Jako ovládání teploty a vlhkosti je možné zakoupit různé varianty regulací podle potřeby.

Regulace do sauny

Saunová regulace Salus - S500

 

 

Za více než 10 let prodeje saunových kamen Salus jsme nezaznamenali žádné výrazné problémy s těmito výrobky. Bylo pár reklamací topných spirál, ale ty nebylo problém vyměnit. Proto je můžeme opravdu doporučit.

 

 

 

V některém dalším dílu se zaměříme na saunová kamna na tuhá paliva, resp. na dřevo.

  • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
    * (uveďte včetně http://)
    * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
    * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
    Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit! Podmínky reklamy
Powered by pes502

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,